Info pro účastníky

Milí účastníci Letní školy interpretace práva 2010,

Srpen se nám blíží, LŠIP ťuká na dveře… V následujících řádcích najdete pár základních informací a doporučení, které by se vám mohly pro Vaši účast na LŠIP hodit.

 • Termín

Začínat budeme v neděli 22. srpna, a to od 16 hodin. Příchod na chatu je nicméně možný v průběhu celého dne. Předpokládaný konec je v neděli 29. srpna dopoledne.

 • Ubytování

Letní škola se bude konat v rekreačním zařízení Univerzity Karlovy – v chatě Patejdlova bouda a také v chatě Medvědí bouda, která je cca 15 minut chůze od Patejdlovky. Ubytováni budeme v pokojích po 2 až 5 osobách, k dispozici budou základní hygienické potřeby (ručník, mýdlo, toaletní papír). Pokud byste měli konkrétní přání na své spolubydlící, dejte nám o tom prosím předem vědět.

 • Strava a občerstvení

V ceně pobytu je plná penze. Stravovat se budeme každý ve své chatě. Snídaně se podává v 8:00, oběd v poledne a večeře v 18:00. Na chatách jsou též bufety, kde si můžete koupit alko, nealko, zmrzlinu či drobné pamlsky. K dispozici je společná lednice na vlastní potraviny či lahvičky dobrého vína, které určitě přineste (hlavně Moraváci ;)) Potřebujete-li ke svému štěstí i nějakou tu krabičku cigaret, přivezte si radši vlastní zásoby, na chatě se totiž neprodávají.

 • Doprava

…je individuální. Do Špindlerova Mlýna byste se měli z větších měst bez problémů dostat přímým autobusovým spojem. Z autobusového nádraží Vás čeká menší procházka k chatě, je to pár kilometrů do kopce. Aby to nebylo tak náročné, pokusíme se ze Špindlu zabezpečit odvoz Vašim zavazadlům, v případě nepříznivého počasí i Vám ;)

Předem také děkujeme všem Vám, kteří plánujete jet do Špindlu autem a chcete nabídnout odvoz dalším účastníkům. Kontaktujte nás, ať již odvoz nabízíte nebo hledáte, uděláme vše proto, abychom Vám co nejvíce pomohli.

 • Parkování

Zdarma můžete parkovat dole v Špindlu (hlídané parkoviště č. 1, Špindlerův Mlýn). Pro omezený počet aut bude místo také přímo u chaty, nic však nemůžeme předem slíbit, závisí to totiž od toho, kolik parkovacích míst využijí přednášející. V případě parkování u chaty počítejte s poplatkem 50,- Kč za vjezd do KrNaPu.

 • Připojení na internet

Na chatě je možnost připojení k WiFi (zabezpečená heslem, které pán správce sdělí výměnou za příkladné chování). Jestli s sebou nebudete mít vlastní počítač, nevadí. K dispozici bude minimálně jeden náš notebook pro každý případ. Doporučujeme však zařídit si vše tak, abyste se bez internetu týden obešli. Program bude bohatý a času nazbyt málo, byla by škoda ho strávit prohlížením Facebooku či vyřizováním pracovních e-mailů…

 • Finance

Náklady na LŠIP jsou o něco vyšší, než jsme předpokládali Školné pro letošní LŠIP proto činí 3.000,- Kč / € 120,-. Účastnický poplatek prosím uhraďte do konce července na č. účtu: 43-5237300207/0100 (Komerční banka). Jako variabilní symbol uveďte datum narození ve tvaru DDMMRRRR a do zprávy pro adresáta uveďte své jméno a příjmení. Zároveň nám prosím pošlete e-mail, ve kterém uvedete datum úhrady, zaslanou částku a potvrzení o platbě (naskenované potvrzení, printscreen obrazovky, potvrzující e-mail…). Jestli Vaši platbu neobdržíme do konce července, nabídneme Vaše místo dalším uchazečům.

V případě, že by výše účastnického poplatku byla překážkou Vaší účasti, kontaktujte nás prosím, pokusíme se nalézt řešení. Pro ty s opačným problémem – sponzorské dary jsou samozřejmě vítány! ;)

 • Domácí příprava

Materiály k prostudování naleznete na http://lsip.society.cz/temata/materily-2010, souborů každý den přibývá, lektoři totiž ještě nedodali všechno. Sledujte prosím tyto stránky a ujistěte se, že ani nové materiály neuniknou Vaši pozornosti. V následujících několika dnech doplníme i oskenované stránky z některých uvedených učebnic a článků. (Kdybyste měli zájem vypomoct se skenováním, dejte nám vědět.) Všechny podklady si prosím pečlivě prostudujte a nezapomeňte si je vytisknout (!) a přinést s sebou.

 • Překlady a výpisky

Ne všichni z účastníků jsou vybaveni odbornou znalostí všech jazyků potřebných k pochopení materiálů. Máte-li čas a chuť přeložit některé z textů z angličtiny, němčiny či francouzštiny do češtiny či slovenštiny, dejte nám prosím vědět. Podobně, kdybyste se chtěli podělit o své výpisky z některých materiálů, klidně nám je zašlete na e-mail a my je dáme k dispozici všem.

 •  Akademický program

Výuka bude probíhat ve formě přednášek (všichni účastníci pohromadě) a seminářů (menší skupinky). Některé z přednášek / seminářů budou povinné, jiné volitelné. Témata přednášek jsou zveřejněny na webu http://sites.google.com/site/lsipsite/temata. Výuka se bude konat v obou budovách, takže se připravte na procházky za vzděláním :)

 •  Společenský program

Mimo přednášek a seminářů pro Vás máme připravený i další program. Můžete se těšit na výlety, turistiku, volejbalový či pingpongový turnaj, promítání filmů (nejen) s právnickou tematikou, společenské hry a soutěže, jakož i mnoho dalších aktivit. Pravděpodobně v úterý bude tzv. day-off, kdy budete mít (mimo jiné) možnost navštívit adrenalinový park ve Špindlu. Společenský program je v zásadě dobrovolný.

 •  Pár maličkostí na závěr…

Patejdlova bouda nabízí vířivku, saunu a malý gumový venkovní bazén – v taškách milovníků koupání (či víření) by proto rozhodně neměly chybět plavky.

Sluníčko letos hřeje, a proto nezapomeňte na opalovací krém a sluneční brýle.

Jelikož chata je od centra Špindlerova Mlýna přeci jenom nějaký ten kilometřík, tak doporučujeme nepodcenit vlastní zásoby různých druhů nápojů; láhev na nápoje se Vám bude hodit i na přednášky v přírodě či výlety.

 

V případě jakýchkoli dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat:


Přejeme krásné léto a těšíme se na Vás již za pár týdnů!


organizační tým Letní školy interpretace práva 2010

Common Law Society, Praha

Ċ
Zuzana Vikarská,
21. 7. 2010 18:14
Comments